Evidencija o prometu za fizicke osobe

Upravljamo prodavaonicom u kojoj je promet evidentiran pomoću blagajne. Vrlo često kupci žele kupiti kupljenu robu u stranoj valuti, obično u eurima. Je li moguće registrirati blagajnu u udaljenoj valuti?

U ugovoru s čl. 111 odjeljak 3a. Točke 1. Zakona o PDV-u, vodeći evidenciju pomoću blagajnih knjiga, obveznici PDV-a dužni su ispisati potvrdu ili račun iz sve prodaje, a pored toga izdati ispisan dokument kupcu.

U § 10. st. 1. točka 14. Uredbe koja se odnosi na tehničke uvjete, također i kad je u stavku 8. stavku. 1. točka 14. Uredbe o blagajnama, koja sadrži podatke koji bi trebali biti odabrani na fiskalnom računu, moramo nužno označiti valutu u kojoj su evidentirane prodaje, barem za cijeli iznos bruto prodaje.

Dr Extenda

Glavni kriteriji i tehnički uvjeti koje blagajne moraju ispuniti, uostalom, bilježe se u odjeljku 2 Uredbe koji se odnosi na tehničke uvjete.

Zbog toga, u slučaju § 14. st. 1. ove Uredbe, program prodaje u skladištu trebao bi biti, među ostalim funkcija: omogućiti poreznom obvezniku da promijeni naziv valute u kojoj je prodaja evidentirana, tj. njegova kratica, kao i da unaprijed programira zadanu promjenu unošenjem trenutka i vremena promjene; štedi trenutak i vrijeme početka vođenja evidencije prodaje u stranoj valuti u fiskalnoj svijesti, a također izračunava zbroj bruto iznosa prodaje u druge valute, pri čemu se rezultat konverzije, zajedno s troškom i podnošenjem plaćanja, želi zatvoriti na fiskalnom računu nakon što je fiskalni logotip s logotipom date valute ; pretvorba se mora izvršiti s osjetljivošću ne manjom od šest decimalnih mjesta, a učinak pretvorbe mora se zaokružiti na dva decimalna mjesta.

Kratica koju upotrebljava Nasz Bank Polski još se uvijek koristi za označavanje kratica imena stranih valuta.

Dakle, ako porezni obveznik namjerava prodati materijale za rad potrošača koji plaćaju cijenu u stranoj valuti, tada u pravilu mora postojati blagajna, raspoređena u položaju koji će omogućiti pretvorbu tečaja.

Iz oblika koji je opisan u studiji može se zaključiti da naknada za kupljene proizvode stvara život tretiran u eurima, na datum kada će se vrijednost ugovora odraziti u zlotama. Propisi koji govore o PDV-u ne reguliraju pitanje koji tečaj moramo usvojiti da bismo pretvorili iznos zlote u eure.