Duznost fiskalne kase 2018

Vodimo trgovinu u kojoj se bilježi promet uz vođenje blagajne. Vrlo često kupci žele kupiti kupljenu robu u stranoj valuti, uglavnom u eurima. Je li moguće registrirati fiskalni iznos u drugoj valuti?

U dogovoru s umjetnošću. 111 odjeljak 3a. Točke 1. Zakona o PDV-u, vođenjem evidencije pomoću blagajnih knjiga, obveznici PDV-a dužni su ispisati potvrdu ili račun iz sve prodaje, kao i izdati ispisani dokument kupcu.

U § 10. st. 1. točka 14. Uredbe koja se odnosi na tehničke uvjete, također i kad je u stavku 8. stavku. 1. točka 14. Uredbe o blagajnama, koja sadrži podatke koji bi trebali biti odabrani na fiskalnom računu, moramo nužno označiti valutu u kojoj su evidentirane prodaje, barem za cijeli iznos bruto prodaje.

Glavni kriteriji i tehnički uvjeti koje blagajne moraju ispunjavati uostalom, bilježe se u 2. poglavlju Uredbe o tehničkim uvjetima.

Zbog toga je u slučaju § 14. st. 1 ove odluke, među ostalim bi trebao biti program prodaje u poslovanju funkcija: omogućiti poreznom obvezniku da promijeni naziv valute u kojoj je prodaja evidentirana, ili njezinu kraticu, te da unaprijed programira promjenu unošenjem datuma i vremena promjene; spremanje datuma i vremena početka vođenja evidencije prodaje u drugoj valuti u fiskalnoj memoriji, kao i pretvaranje zbroja bruto iznosa prodaje u druge valute, pri čemu rezultat pretvorbe, zajedno s troškom i podnošenjem plaćanja mora biti uključen u fiskalni račun nakon fiskalnog logotipa s naznakom jedinica ; pretvaranje se mora provesti s točnošću ne manjom od šest decimalnih mjesta, a rezultat pretvorbe mora se zaokružiti na dva decimalna mjesta.

A za kraticu naziva stranih valuta, simbole koje koristi Vaša banka Poljske.

Dakle, ako porezni obveznik ima smisla prodavati robu potrošačima koji cijene cijenu u stranoj valuti, tada u pravilu mora postojati blagajna, opremljena ulogom koja će pretvoriti tečaj.

Iz situacije koja je definirana u pitanju, može se zaključiti da stopa za kupljene proizvode stvara život priznat u eurima, dok će vrijednost ugovora biti prikazana u zlotama. Propisi koji rade s PDV-om ne reguliraju pitanje koji tečaj moramo poduzeti da bi se iznos PLN pretvorio u EUR.